Kings Of Leon info

15. února 2009 v 23:20 | AndrejQa |  Info

Kings of Leon
je rocková skupina složená ze tří bratrů a bratrance ze Mt. Juliet v Tennessee. Pohybují se mezi žánry Southern rock, indie a blues. Jejich první a druhé album, které byly výborně hodnoceny kritikou, jim získaly množství fanoušku, především v Evropě.
Název skupiny je odvozen od jména Nathanova, Calebova a Jaredova otce a dědečka, oba se jmenovali Leon. Jared a Caleb se narodili v Tennessee, zatímco Nathan a Matthew v Oklahomě. Bratři strávili mnoho času v mládí cestování po americkém Jihu s jejich otcem, cestujícím kazatelem, a jejich matkou, která je učila, když nebyli ve škole. Podle časopisu Rolling Stone "zatímco Leon kázal v kostelích a stanech na dálném Jihu, chlapci navštěvovali bohoslužby a občas zajišťovali údery do bubnů. Byli vyučováni doma nebo zapsáni v malých farních školách. Kromě pěti let, kdy se usadili v Jacksonu v Tennessee, Followillové strávili celé své dětství cestováním po Jihu v růžovém 1988, usazujíce se na týden, dva všude, kde měl Leon podle plánu kázat."
Jejich otec byl zbaven kněžství a jejich rodiče se rozvedli v roce 1997 a po několika různých zaměstnáních se v roce 1998 bratři přestěhovali do Nashvillu. V roce 2000 založili skupinu s jejich bratrancem Matthewem. Jejich hudba je ovlivněna náboženskou výchovou, jejich jižanskými kořeny a také ostatními muzikanty včetně Matthewa R. Hudsona, který hrál na bicí podobným stylem jako Nathan.
Před tím, než se pustili do rock and rollu, zpívali bratři Nathan a Caleb country. Pracovali krátkou dobu s vydavatelstvím Pistol Creek Productions. Většinu času s tímto vydavatelstvím strávili zpíváním na rodeích. Také byli kratší dobu členy West Tennessee Mass Choir.
Nathan, nejstarší z bratrů, absolvoval dnes již zaniklou soukromou školu, Christian Life Academy, v Hendersonu, TN. Caleb školu opustil ve středním ročníku, aby se věnoval country.
Když zpívali s RCA, byli představeni skladateli a producentovi z Nashwillu, Angelovi Petragliovi, který dříve pracoval s umělci jako Brooks & Dunn, Trisha Yearwood a Martina McBride. Petraglia se pro kapelu ukázal jako velmi důležitým tím, že je posunul více rockově orientovaným směrem a podílel se na mnoha jejich písních. "Já jsem tyto hochy přeorientoval na Rolling Stones a mnoho starého surového rock and rollu", řekl.

Členové

  • Caleb Followill (celým jménem Anthony Caleb Followill, January 14 1982, v Memphisu, Tennessee) - (kytara/zpěv)
  • Jared Followill (celým jménem Michael Jared Followill, 20 November 1986, in Memphis, Tennessee) - (basová kytara)
  • Nathan Followill (celým jménem Ivan Nathaniel Followill, 26 June 1979 v Oklahoma City, Oklahoma) - (bicí/vedlejší zpět)
  • Matthew Followill (celým jménem Cameron Matthew Followill, 10 September 1984, v Oklahoma City, Oklahoma) - (sólová kytara)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.